Jedyny w Polsce podręcznik
o zarządzaniu projektami badawczymi

Chcesz zrealizować własny projekt badawczy? Ta książka poprowadzi Cię krok po kroku.

Ponad 230 stron praktycznej wiedzy o tym, jak efektywnie zarządzać projektami naukowymi, starać się o finansowanie, wygrywać w konkursach oraz pisać wnioski grantowe.

Cena: 69,00 zł

Zamawiam!

Zarządzenie projektami badawczymiod a do z

Książka omawia szczegółowo wszystkie fazy realizacji przedsięwzięcia naukowego od napisania wniosku grantowego aż po ewaluację projektu.

Dzięki książce lepiej zrozumiesz wyzwania, z jakimi mierzą się kierownicy i członkowie zespołów badawczych, a także personel wsparcia administracyjnego uczelni podczas ubiegania się o finansowanie oraz podczas realizowania projektów naukowych.

Czego dowiesz się z książki

  • Jak szukać wsparcia podczas pisania wniosków grantowych w konkursach polskich i międzynarodowych
  • Jak planować projekt, opracować jego harmonogram i zarządzać komunikacją między uczestnikami, aby zrealizować cele projektu
  • Jak zarządzać budżetem projektu i przygotować raport finansowy
  • Jak zarządzać wynikami badań – publikować je w prestiżowych wydawnictwach naukowych, patentować i komercjalizować, aby zyskać środki na kontynuację badań

Poznaj praktykę zarządzania projektami badawczymi

Książka powstała na podstawie 15 lat doświadczeń autorki w pracy z polskimi i zagranicznymi naukowcami oraz w prowadzeniu własnych projektów badawczo - rozwojowych.

To jedyny dostępny na rynku podręcznik dla naukowców, który omawia kwestie zarządzania projektami naukowymi w ujęciu interdyscyplinarnym i na konkretnych przykładach. Wraz z książką otrzymasz zestaw dodatkowych ćwiczeń do opracowania w domu lub w zespole badawczym.

Uniknij zagrożeń, które utrudniają realizację projektu naukowego

„Przykre niespodzianki” przytrafiają się podczas prawie każdego projektu badawczego. Książka przedstawia najczęstsze z nich i pokazuje, jak zminimalizować przeszkody, aby z sukcesem ukończyć projekt.

Zamów książkę

Pobierz bezpłatny fragment książki

Nie musisz kupować książki w ciemno. Pobierz fragmenty i sprawdź, czy książka to rzeczywiście same konkrety.

Kim jest autorka książki

Justyna Małkuch-Świtalska – trener nauki i ekspert z zakresu strategicznego zarządzania karierą naukową. Doktor nauk historycznych i absolwentka szkoły doktorskiej na Université de Lorraine we Francji.

Jest ekspertem Komisji Europejskiej. Specjalizuje się w projektowaniu i ewaluacji międzynarodowych programów szkoleniowych dla naukowców. Certyfikowany coach naukowców i superwizor rozpraw doktorskich. Pierwszy trener nauki zarejestrowany na terenie RP. Stoi na czele zespołu trenerskiego wyspecjalizowanego w usługach dla nauki. Pełni także rolę Associate Trainer przy brytyjskim zespole trenerów akademickich Vitae i jest jurorem konkursu Three Minute Thesis®.

Dotąd w jej szkoleniach wzięło udział ponad dwa tysiące osób pochodzących głównie z Polski oraz z większości krajów Europy.

Zobacz recenzję książki

Czy twój projekt naukowy jest zarządzany?” – tytuł pierwszego rozdziału książki poruszył we mnie własne wspomnienia. Młody doktorant rzuca się na głęboką wodę z nadzieją, że promotor - ratownik będzie tuż, tuż. Gdzie szukać pomocy, gdy człowiek tonie, a ratownik rzuca koła kilkorgu innym adeptom? Trzeba mieć swoją własną bojkę. Gdybym była promotorem, rozdawałabym bojki dla każdego członka mojego zespołu, niezależnie od doświadczenia. Dlaczego niniejsza książka kojarzy mi się z bojką ratunkową? Moim zdaniem autorka książki zbiera wszystkie ważne aspekty planowania i realizacji projektu naukowego. Serwuje porcje ćwiczeń. Odsyła do bogatej bibliografii. Oddaje w ręce narzędzia i arkusze robocze. Korzystają nie tylko adepci, liderzy zespołów naukowych a także osoby administracyjne, które nierzadko są kluczowymi członkami zespołów badawczych. Taka pomoc zmienia perspektywę i zwiększa szansę na sukces. Z całego serca polecam tę pozycję zwłaszcza zespołom realizującym projekty w instytutach badawczo-naukowych, gdzie specyfika pracy jest bardzo wyjątkowa. Małgorzata Pisera, dr n. med.
Koordynator grupy naukowej, ekspert z obszaru badań klinicznych
Narodowy Instytut Onkologii – im. M. Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy

Tylko na tej stronie książka do kupienia
z autografem autorki

Książka dostępna jest wielu księgarniach zarówno w formie książ ki papierowej, jak i e-booka. Jednak tylko na tej stronie, możesz kupić książkę drukowaną z autografem autorki.

Zamawiam!