Nazywam się Justyna Małkuch-Świtalska i wspieram naukowców, aby ich kariera nabrała rozpędu.
O sobie w jednym zdaniu?
Profesjonalizm połączony z dużą życzliwością
i jeszcze większą dawką doświadczenia.
Rok 2015. Staję przed komisją złożoną z profesorów Uniwersytetu Harvarda i Sorbony, aby obronić 2-tomowy doktorat po francusku na temat rzeźby średniowiecznej i renesansowej kościoła Św. Pantaleona w Troyes.
Obecnie mam ponad 14 lat doświadczenia zawodowego. Zrealizowałam ponad 1000 godzin szkoleniowych. Oceniłam dla Komisji Europejskiej projekty o łącznej wartości 400 milionów euro.
Ale wciąż największym wyzwaniem w moim życiu pozostaje doktorat. Setki razy miałam ochotę odpuścić. Podwinąć ogon pod siebie i zwiać. Na szczęście pojawili się obok mnie bardziej doświadczeni naukowcy. Przekazali swoje know-how, podpowiedzieli rozwiązania, ustalili plan.
Doktorat obroniłam, a moja kariera menadżera nauki ruszyła pełną parą.
Podczas doktoratu uwierzyłam, że polscy naukowcy mogą zmieniać świat i osiągnąć sukces za granicą. Że nauka daje nieograniczone możliwości każdemu, kto chce je dostrzec i wykorzystać.
Dlatego postanowiłam wspierać młodych naukowców w strategicznym rozwoju ich ich projektów i karier.
Jestem pierwszym trenerem nauki zarejestrowanym na terenie RP i tworzę zespół trenerski wyspecjalizowany w usługach dla nauki. W 2011 roku założyłam Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, którego jestem prezeską.
Naukowa kariera to dla mnie zespołowa gra, którą rządzą jasne, uczciwe zasady.
Pracuję zgodnie z kodeksem etycznym trenerów nauki oraz ze standardami francuskiej szkoły trenerskiej. Pełnię rolę Associate Trainer przy brytyjskim zespole trenerów akademickich Vitae® (The CRAC z siedzibą w Cambridge). Jestem także jurorem konkursu Three Minute Thesis®.
Od 2019 roku organizuję Narzędziownię – unikatowy program narzędzi trenerskich dla naukowców i ekspertów edukacji różnych dyscyplin.
Chcesz dokładnie poznać moje kwalifikacje i mój dorobek zawodowy? Zapraszam Cię tutaj.
Moje idolki to „żelazne damy” – Madeleine Albright, Margaret Thatcher, Aung San Suu Kyi, Christine Lagarde. Nie podziwiam ich za (często kontrowersyjne) poglądy polityczne lub działania, ale za to, że potrafiły dążyć do obranego celu wbrew wszystkiemu. I dlatego, że głęboko wierzyły w to, co robią.
Moim naukowym autorytetem jest Janet Metcalf. Najpierw o niej czytałam. Później osobiście ją poznałam. Aż wreszcie udało mi się nawiązać z nią współpracę i kontakt, które trwają do dziś.
Od kiedy pamiętam, chłonęłam otaczający mnie świat. To podejście zostało mi do dzisiaj – tak samo chętnie czytam doktoraty na temat matematyki czy fizyki, jak o dydaktyce, lingwistyce czy psychologii. Kocham naukę i nawet po pracy nie mam jej dość.
A poza tym sport – to on nauczył mnie wytrwałości. Zdobyłam brązowy pas w karate. Próbowałam swoich sił w Teakwondo i Capoeirze. Mam za sobą ponad 1000 km przebiegu na trasach rolkarskich.
Smaku mojemu życiu dodaje też domowa kolekcja przypraw i ziół. Uwielbiam aromatyczną kuchnię. Żadnej potrawy nie wyobrażam sobie bez jednej z odmian pieprzu lub ostrej papryczki.
Chcesz uzgodnić szczegóły spotkania?
Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz do mnie lub zadzwoń